Album roku 2015 – pohľadom kapely Create To Inspire

Ďalšou kapelou, ktorá vám predstaví svojich kandidátov na album roku sú melodickí post hardcoristi Create To Inspire z anglického Essexu. Ich nové EP Home Is Where My Heart Dies bude vonku začiatkom budúceho roku.

Sean – Counter Parts / Tragedy Will Find Us. Po ich druhom albume The Difference Between Hell And Home som zostal vo vysiľujúcom očakávaní s čím zase prídu. Spomínaný album bol mojim favoritom pre rok 2013 a jeho nasledovník TWFU ma rozhodne nesklamal a priniesol všetko čo som pri nich očakával. Ak si fanúšikom rozumne napísaných skladieb, zdrvujúcich riffov, a jednych z najlepších textov napísaných v posledných rokoch, toto je album pre teba.

Jack & Connor – While She Sleeps / Brainwashed. Vždy sme boli veľkými fans While She Sleeps. Ich album This Is The Six z roku 2013 je stále jedným z našich najobľúbenejších albumov všetkých čias, ale keď vypustili Brainwashed, ten zasiahol scénu ako hurikán. So silným odkazom prepojeným s najcoolovejšími riffmi aké sme v poslednej dobe počuli, Brainwashed nastavil latku nie len pre ďalšiu kariéru WSS, ale nastavil štandard pre mnoho ďalších metalových kapiel. Mali sme to šťastie byť s nimi na turné krátko po jeho vypustení, a práve to nás primälo milovať ten album ešte desať krát viac.

Luke – PVRIS / White Noise. Technicky je to trochu podvádzanie, lebo album vyšiel ešte koncom roku 2014 na prahu roku 2015, ale úprimne ani pri ťažkom rozmýšlaní neviem nájsť album z tohto roku, ktorý by sa mu vyrovnal. Táto kapela zažíva v tomto roku svoje najväčšie úspechy a so skladbami napísanými pre tento album, nie je ťažké uhádnuť prečo. Nemám pochybnosti o tom, že PVRIS pôjdu aj ďalej za svojim ako búrka.

Dan – Bring Me The Horizon / That’s The Spirit. Je to asi dosť všeobecná voľba pre album roku,ale táto kapela ma úprimne fascinovala svojim napredovaním v priebehu rokov. BMTH boli jednou z najkontroverznejších kapiel na scéne a dnes sú jednou z najväčších kapiel na tejto planéte. Tento album je pre mňa perfektnou nahrávkou, nakoľko je dosť odlišný od ich predchádzajúcej tvorby. Písanie songov tu dosiahlo absolútnu perfekciu a nemôžem sa dočkať až uvidím túto kapelu ďalej dobýjať svet.

You may also like...