Desať domácich kapiel, ktoré musíte počuť do konca roku 2015

Aj tento rok priniesol veľa zaujímavej muziky. Z množstva nových kapiel na našej scéne si vypočujte aspoň týchto desať, ktoré stoja za to.

Ako prvú tu máme bratislavskú formáciu Years Asleep, ktorú tvoria členovia Plus Mínus, Good Reason, Smelser a Mindstorm. Sledujte ich prvý singel Reflections.

Punkrocková grupa Smelser vznikla ešte v minulom roku, na našej scéne však zažiarili až v posledných mesiacoch. Nové single a pribúdajúce koncerty doma i v zahraničí (kde zatiaľ nevyhrávajú ceny, ale časom budú) im predznamenávajú skvelú budúcnosť.

Z neďalekej Moravy pochádza ďalšia punkrocková banda Krang. Tá stihla tento rok predstaviť debutové EP a hneď aj prvý album Baddest Brain.

Pokojné vody domácej scény rozbúrili aj martinskí TŸSHE, ktorí po prvých singloch čoskoro vypustia svoje prvé EP.

Poriadne to roztočili aj metalcoroví Anthems z Prahy, ktorí minulý mesiac prišli s debutovým EP The Moment of Sunrise.

Potom tu máme Legend Of The Submarine, post hardcorových nakladačov z hlavného mesta. Tých ste tento rok mohli vidieť na premiérovom Family Fest Open Air i ako predkapelu Lock & Key v Prahe a Bratislave.

Zo Považskej Bystrice pochádzajú metalcoroví Landless, ktorí v tomto roku prišli so skvelým debutom Bluemist.

Potom tu máme punkrockovú sebranku Last Of Us z Bratislavy. Raketový nástup na scénu a pribúdajúce koncerty po Slovensku, Česku, Rakúsku a Maďarsku tento kvintet posúvajú stále ďalej. V budúcom roku by sme sa mali dočkať ich debutu.

Hardcoroví Chasing Christy z Havlobrodu v tomto roku vypustili druhé EP Young & Bold. Z neho pochádza aj song Graveyard s hosťujúcim spevákom lichtenštajnských Taped.

Desiatku kapiel uzavrieme s Remedy Remains. Metalcorová pätica zo Šumperku v októbri prišla s debutovým EP2015.

You may also like...