Desať domácich kapiel, ktoré musíte počuť do konca roku 2016

Rok 2016 priniesol aj veľa kvalitnej muziky. Z množstva nových kapiel na našej scéne si vypočujte aspoň týchto desať, ktoré stoja za to.

Mojimi asi najväčšími favoritmi sú Pražáci Too Far From Home. Tí koncom jesene predstavili nové lyric video k songu Dear Mother a dúfam že ďalšieho materiálu sa dočkáme čoskoro.

Z Bratislavy pochádza metalcorová banda Defend Your Kingdom. V lete vypustili svoj prvý singel So Called Friend a rok 2017 pre nich vyzerá veľmi sľubne.

V rovnakom meste sa zrodila aj formácia Mironoga, ktorá spája progresívny metal s prvkami groove a djentu. Debutové EP Dark River nájdete na ich youtube aj bandcampe.

Pop punková grupa Pilot Season z Českých Budejovic už mnohým z vás nebude neznáma, najmä vďaka svojmu víťazstvu v posledenom kole PlanetRox, ktoré ich zaviedlo do Kanady.

Ďalej tu máme Adelaide, post hardcorový kvintet z hlavného mesta. Ten v máji vypustil svoje debutové EP The Way We Are, dajte si z neho klip k titulnej skladbe.

Z Brna pochádza nová krv českého metalcoru Countless. Po predstavení prvého singla Cost Of Disgace pre nás chystá debutové EP Coincidence.

Dismay – metalová úderka z Veľkých Kostoľan. Začiatkom roku im vyšlo EP New Era, pozrite si klip k songu Liar.

Ďalšou pražskou bandou v našom zozname sú metalcoroví Behind The Mirror. Po sérii singlov začali pracovať na svojom debutovom albume, ktorého by sme sa mohli dočkať už v budúcom roku.

Svoj debut v tomto roku vydala aj trnavská post hardcorová grupa 15 Minutes Of Fame. Ich EP Sold Out nájdete na bandzone aj na youtube.

Domáci výber uzavrieme akustickým projektom Face The Whisper, ktorý stvorili Miro z kapely Stepaside a Roman z Next On The Edge. Tí v novom roku predstavia svoje debutový album.

You may also like...