Klip k debutovému singlu od Dobre Už Bolo je von!

mde

8.2.2019, Košice – Úplne nový hudobný projekt Dobre Už Bolo zverejnil klip k svojej debutovej skladbe s názvom Ramená. Stalo sa tak v pondelok 4. februára o 14:00 prostredníctvom svojho YouTube kanálu.
Za týmto projektom stojí Martin Bilička, člen Košickej undergroundovej punkrock/hardcore kapely Retfish. Je to vôbec jeho prvá skladba v slovenčine, keďže posledných takmer 14 rokov tvorili Retfish skladby výhradne v angličtine. Postaral sa ako o text tak aj o hudbu.
Text skladby je zasadený do rozhovoru medzi dvoma ľuďmi. Tento rozhovor predstavuje kritickú časť ich vzťahu a je prerozprávaný len jedným z účastníkov. V skladbe okrem gitár môžeme počuť aj violončelo, či jednoduchý klavír. Samotný klip potom len podčiarkuje ponurú atmosféru, ktorú skladba navodzuje. V podstate však ide o bežnú udalosť, ktorou si prešla väčšina z nás. Zaujímavosťou klipu je, že sú v ňom použité reálne zábery z Martinovho osobného života.
Skladba ako aj celý projekt vznikli veľmi spontánne. Prebehlo len niekoľko týždňov od dokončenia dema cez nahrávania až po natočenie samotného klipu. Skladba sa nahrávala v štúdiu skupiny The Parentals. Celý dohľad nad nahrávacím procesom si vzal na starosť Miro Felber z tejto spriatelenej kapely. O klip sa postaral Rasťo “Rusty” Bača. Mal na starosti všetko od réžie, kamery až po samotný strih.
Pre viac informácii o projekte Dobre Už Bolo sa prihlás na odber ich YouTube kanálu alebo:
Lajkuj: https://www.facebook.com/dobreuzbolo
Followuj: https://www.instagram.com/dobreuzbolo
Mailuj: dobreuzbolo.sk@gmail.com

You may also like...