Letný Family Fest otvára svoje brány už túto sobotu

V sobotu v bratislavskej Novej Cvernovke odštartuje svoj program už piaty ročník letného Family Festu. Organizátori si na jeho tvorbe opäť dali záležať a tak tam na vás čaká množstvo domácich aj zahraničných kapiel a zaujímavé sprievodné akcie.

Najzásadnejšou zmenou je prechod z dvojdňovej open air akcie v prírode na jednodňovú halovú akciu (ale bude tam aj vonkajší stage) priamo v Bratislave. A tak sa síce nevybláznite pri vode, ale odpadnú vám starosti s cestovaním a riešením nocľahu kdesi v krkahájoch. Dopravu vybavíte električkou (3, 5, 7), autobusom (59, 75, N55), alebo taxíkom.

Teraz ku kapelám. Okrem overenej „klasiky“ v podobe From Our Hands, Eat Me Fresh, Adelaide, či Suppresser dostanú priestor aj menej známe a alternatívne kapely.
Chaotický hardcore dovezú budapeštianski Wasted Struggle, ktorí už od jari vypúšťajú mierne pomätené, naspídované energické single a pripravujú nimi fanúšikov na nový album. To bratislavskí Therapist, tvorení členmi Landless a Rats Get Fat preferujú viac zmes pomalších a ťažších štýlov, tak radšej nestojte priamo pod bedňami. Chýbať nebudú ani zástupcovia alternatívneho metalu Nikander z Brna s uhrančivým ženským vokálom.

Milovníkov grindcorových prasárničiek poteší výber srbských Virtue Of The Vicious. Temné melódie na rozhraní hardcore punku a downtempa, mixnuté trochou black metalu a psychotického ambientu sa vám zaryjú pod kožu. Trochu ľahšiu nôtu spustia ich chorvátski bratia z Path Of Cestoda. Tí svoju tvorbu smerujú viac k emotívnemu hardcore punku, vo vážnosti textov však za nimi nezaostávajú.
Niekde medzi nimi sa pohybujú Bratislavčania Damato, ktorí nedávno predstavili nové EP. Striedavý mužský a ženský vokál, nasratosť a drive Čadu z obdobia Psej krvi a Súkromnej vojny, všetko v tempe určovanom bicmanom, ktorý robí z paličiek triesky za doprovodu hutných gitár. To všetko môže viesť k totálnej deštrukcii pódia i jeho okolia – tak by som ich dal na koniec programu.

Rats Get Fat už nehrávajú tak často ako voľakedy. Svoj posledný koncert odohrali pred dvoma rokmi, toto leto si strihli pár festivalov, a v sobotu odohrajú posledný koncert pred ďalšou pauzou. Nepremeškajte ich set a poďte si s nimi zahulákať.

Súčasťou festivalu budú aj art zóna, workshopová zóna, arkáda, kde si môžete zahrať klasiku aj nové hry a akustický stage, kde môžete predviesť svoj hudobný talent. Prísny zákaz vstupu s akordeónom!

Vstupenky v predpredaji: 17 eur / na mieste: 20 eur
Oficiálny fb event tu.
Tak dojdzite vy marhy a podporte domácu scénu.

You may also like...