Na 5 minút s Tomášom (Asenth, rust2dust)

Ďalším hosťom v našej rubrike krátkych rozhovorov je Tomáš, vokalista bratislavských kapiel Asenth a rust2dust.

Na čom práve pracuješ?

T: Momentálne dokončujem spevy na druhom EP Asenth – „S tebou viem“ a popri tom píšem texty na nový album rust2dust, ktorý by mal byť hotový niekedy začiatkom januára 2016. V podstate žijem “ zo skúšobne do skúšobne“ . Päť dní v týždni trávim v skúšobni, ale takto ma to baví. 🙂

6. novembra vychádza vaše druhé EP S tebou viem. Môžeš nám o ňom prezradiť niečo viac?

T: EP S tebou viem obsahuje 5 skladieb. Každá pesnička má inú energiu, silný refrén, myšlienku a zaujímavý text, v ktorom sa nájde veľa fanúšikov. Materiál a nápady sme mali už v čase keď sme vydali prvé EP Bez zábran, takže oproti prvému je toto druhé vyzretejšie, každý jeden z nás dal do toho maximum a svoju osobnosť. Nie sme na scéne ani rok a za ten čas sa nám podarilo skĺbiť veľmi príjemný kontrast osobností do jedného hudobného celku. A aj o tom je nové EP.

Kedy vypustíte prvý singel/klip?

T: Ochutnávku máme pripravenú na 25. októbra v podobe lyric videa. Pesnička nesie názov EP a budeme ju zdieľať na všetkých našich portáloch.

Plánujete k nemu aj nejaké promo turné?

T: Áno, máme v pláne robiť turné. Predpokladám že to bude až na jar 2016, zatiaľ máme zabookované akcie do konca roka, verím že potom sa pustíme do príprav okolo turné k EP.

S rust2dust ste nedávno vydali tri skladby so Zverinom. Chystáte ich vydať aj na nejakom albume/EP, alebo to bol len taký menší projekt?

T: Projekt rust2dust & Zverina je stále živý. Hneď ako nahráme nový album, o ktorom som v písal vyššie, pustime sa do ďalších songov so Zverinom. Pevne verím že niekedy v lete budeme schopní nahrať aj spoločnú dosku, ktorá bude obsahovať viac než už známe 3 songy.

Tvoj obľúbený filmový soundtrack?

T: Obľúbený soundrack nemám, ale oceňujem hudbu, ktorá filmu pozdvihne emóciu.

You may also like...