Prehľad albumov vychádzajúcich v roku 2015

Práve dnes oficiálne vychádzajú albumy Enter Shikari, Fall Out Boy a Funeral For A Friend, na ktorých sa môžete tešiť na tohtoročnom Mighty Sounds. Zo Spojených štátov sa na nás dovalia Stick To Your Guns s dlho očakávaným Disobedient, Papa Roach a ich F.E.A.R., Periphery s dvojalbumom Juggernaut: Alpha a Omega, Veil Of Maya s prvým počinom od Brandonovho odchodu a Stone Sour s Meanwhile In Burbank plnom coverov. Corey Taylor bude zaneprázdnený aj v kapele Slipknot, ktorá tento rok oslavuje 20. výročie a tak sa očakáva nejaká špecialita. Plus nedávno oznámili, že s prácou na šiestej doske chcú začať hneď po turné k päťke. Ďalej tu máme The Wonder Years, 36 Crazy Fists a ich Time And Trauma, All Time Low s Future Hearts, All That Remains s The Order Of Things, Coal Chamber, ktorí prisľúbili dodanie prvej štúdiovky po 13. rokoch, The Story So Far, Senses Fail a Slayer. Tear Out The Heart prinesú Dead, Everywhere, Title Fight svoj Hyperview, Oceano temný Ascendants, Ronnie Radke a jeho Falling In Reverse zase tretí album Just Like You. Na svoje si prídu aj metalcoroví fans vďaka počinom August Burns Red, Killswitch Engage, znovu prebudeným Atreyu, Norma Jean, Feed To The Sharks a Of Mice & Men, ktorí predstavia deluxe edíciu Restoring ForceKorn chystajú svoj 12. album, zaháľať nebudú ani Deftones, Defeater, Trivium, Sleeping With Sirens s ich parťákmi Pierce The Veil, na všetky strany rozlezení All Shall Perish, Escape The Fate, Four Year Strong, Hit The Lights, Stray From The Path, Andy Black a Lamb Of God, ktorí sa po udalostiach okolo Randyho konečne mohli pustiť do práce na ôsmom albume. Veteráni Soulfly vypustia desiatu dosku, podivín Marilyn Manson o pár dní vydáva The Pale Emperor, obľúbenci Make Do And Mend svoj Don’t Be Long, Halestorm zase Into The Wild Life a Against Me! live album. Do tanca vám zahrajú pop punkeri As It Is so svojím debutom, Blink 182, ktorí vraj už našli ideálne miesto pre nahrávanie, Nothing And Nobody, čo je zase Markov bočný projekt a Hellions s ich Indian Summer. Nápady pre nový materiál už majú nazbierané A Day To Remember, tož uvidíme. Rovnako uvidíme pri Every Time Time I Die, ktorí majú kopec nevydaných skladieb. System Of A Down naďalej udržujú fanúšikov v napätí svojím vyhlásením – možno to bude tento rok. Nového materiálu by sme sa mali dočkať aj od Lionheart, Motion City Soundtrack, From First To Last a Five Finger Death Punch.

Ich severní susedia sa tiež činia a tak sa dočkáme noviniek od Cancer Bats (Searching For Zero), Silverstein (I Am Alive In Everything I Touch) a Sum 41, ktorí už na nových songoch makajú vyše pol roka. S poriadnou dávkou novej muziky zaútočia aj Briti. Naočakávanejším albumom snáď bude Brainwashed od While She Sleeps, ktorí sa už o pár mesiacov dovalia s CB do Prahy. Danny Worsnop sa bude obracať v Asking Alexandria aj vo We Are Harlot, s ktorými chystá debut. Uši náročných poslucháčov potešia Biffy Clyro, Frank Turner a Muse. Potom tu máme We Are The Ocean, Young Guns, Rolo Tomassi, punkrockerov Neck Deep, veteránov Motorhead, chuligánov Gallows a ich Desolation Sounds, metalcorových Demoraliser s albumom číslo dva a ich kolegov Continents a Seconds Alive. Debuty predstavia bandy As Lions, Lanterns (This Is Not My Home), No Devotion (ex členovia Lostprophets), Overcome (EP Snakes And Rats) a snáď už aj Napoleon, ktorí ho sľubujú už dlhšiu dobu. Nový materiál nahrávajú Bullet For My Valentine (+ Matt by rád znovu oživil aj Axewound), Bury Tomorrow, Counting Days, Idiom a PolarThe Prodigy chystajú album The Day Is My Enemy, Fathoms ich prvé LP Lives Lived a Bring Me The Horizon live DVD z Wembley. Architects oznámili, že majú veľa nevydaných vecí, pravdepodobne teda môžeme očakávať vydanie nejakých B sides.

Z európskej scény tu máme nový projekt speváka RammsteinLindemann, s ktorým chystá debut, jeho krajanov Eskimo Callboy a Callejon, Francúzov Gojira a Maďarov Dreadwolf s debutovým EP. Pred domácim prehľadom sa ešte pozrieme do Austrálie. Parkway Drive konečne dorazia s novým albumom, ktorého vydanie bolo naplánované ešte na rok 2014. Ďalej sa dočkáme nových Deez Nuts (ktorí dorazia do Lucerna Music Baru so STYG) a Tonight Alive s tretím albumom.

A zakončíme to domácou scénou. Retarded Fish v štúdiu nahrávajú nové EP, svoj debut v tomto roku predstavia Bratislavčanky In-Sane aj ich rodáci KWN!K a Fresh Out Of The Bus. Brainscan už pracujú na treťom albume, snáď sa dočkáme aj debutu lučeneckých Conspirashit. Z punkrocku tu máme Martinčanov Problem a legendárny Konflikt, ktorí už z novinky Armageddon vypustili prvý song Mŕtva planéta 3. Miro Šmajda a jeho parťáci nedávno založili novú kapelu Terrapie, ktorej debut bude vonku v najbližších mesiacoch. Just For Being predstavia Behind The Courtain, Highstreet Hooligans zase One Heart, One Blood. Skvele odštartovala banda Kannout, ktorá po singli 28 chystá prvý album a koncerty. Tešiť sa môžete aj na novinky od Landless (debutové EP), Signature, Step To The Crowd (nové EP), maloletých The Patapon, bratislavských Princess Knocked Out The Gardener a metalcorových Sights.

 

Pre ďalšie novinky nás sledujte aj na FB.

 

You may also like...