Prehľad albumov vychádzajúcich v roku 2017

Máme tu začiatok roku, do ktorého sme vstúpili bez Austina v Of Mice & Men a bez Ragnara vo Vikingoch, ale aspoň máme naspäť Dannyho v Asking Alexandria, Sonnyho vo From First To Last a CJa v Thy Art Is Murder.

Prehľad začneme netradične pop punkom. Svoje novinky nám tento rok predstavia All Time Low, Broadside, 5 Seconds Of Summer, Story Of The Year, Knuckle Puck, veteráni New Found Glory, State Champs, Neck Deep a tiež Avril Lavigne. WSTR prinesú Red Green Or Inbetween a As It Is album Okay. Máme tu tiež Dropkick Murphys a ich 11 Short Stories Of Pain And Glory, The Creepshow a ich druhý album s Kendrou, Flogging Molly, Antiflag a The Offspring.

Svojou porciou prispejú rockové bandy PVRIS, Paramore, Marmozets, Creeper s novinkou Eternity, Deaf Havana s All These Countless Nights, The Maine s Bad Behavior, Palisades, Mallory Knox a Lower Than Atlantis. Jake Bannon z Converge vydáva album so svojou bokovkou Wear Your Wounds. Budú tiež noví Hollywood Undead a snáď sa konečne dočkáme aj vydania druhej sólovky ich bývalého člena Deuce-a.

Priaznivci hardcore sa môžu tešiť na nových Deez Nuts (Binge And Purgatory), First Blood (Rules), Brutality Will Prevail (In Dark Places), Frank Carter (Modern Ruin) a tiež nové nahrávky od Hundredth, Old Wounds, Ithaca, Stick To Your Guns, Stray From The Path, Counterparts, Bodycount a TRC.

Svet metalcoru rozvíria August Burns Red, ktorí už majú hotových 8 songov a v lete zavítajú do Európy na turné k desiatemu výročiu albumu Messengers, Angličania Fathoms so svojou druhou štúdiovkou, Demon Hunter s albumom Outlive, nováčikovia As Lions, aj Darkest Hour a All That Remains. Mali by sme sa dočkať aj nového materiálu od Asking Alexandria, Counting Days, Miss May I, Wage War, Underoath, We Butter The Bread With Butter, Trivium, From First To Last, Contours, Atreyu a zrejme aj We Came As Romans a Bullet For My Valentine, ktorí nedávno vypustili nový singel. Betraying The Martyrs chystajú ich novinku The Resilient, While She Sleeps tretiu štúdiovku You Are We, Our Hollow, Our Home album Hartsick, Motionless In White svoj Graveyard Shift a do štúdia sa zavreli aj Northlane.

Najväčšou udalosťou vo svete deathcoru bol asi návrat CJa do Thy Art Is Murder, s ktorými už stihol vydať prvý singel. Within The Ruins dovalia album Halfway Human, Suicide Silence eponymný album, z ktorého vypustili hejtovaný singel Doris a s novinkami prídu aj Emmure, Born Of Osiris, Rings Of Saturn a zrejme aj Bleed From Within, ktorí sa len nedávno zobudili po ročnej pauze. Chelsea Grin predstaví deluxe verziu ich minuloročného Selfinflicted.

Kolujú zvesti aj o novom albume thrashových kráľov Slayer. Najviac nadšenia je však asi v tábore fanúšikov System Of A Down, ktorí sa konečne pustili do práce na nástupcovi dvanásť rokov starého dvojalbumu Mesmerize/Hypnotize. Budú aj novinky od Papa Roach, Mastodon, Stone Sour (tí už majú hotových 18 demo skladieb) a Vimic, co je nový projekt Joeyho Jordisona. Svetový prehľad uzavrieme s Falling In Reverse, ktorí chystajú štvrtý album Coming Home, Black Veil Brides, Kanaďamni Sights & Sounds a Enter Shikari.

Domáca scéna. Zo štúdia nedávno vyšli ČAD, ktorí oznámili vydanie albumu Plytký hrob. Česká banda Countless chystá EP Coincidence, lučeneckí mládenci Conspirashit svoj debutový album Wake Up. Nový materiál sľúbili Retfish, Behind The Mirror, novovzniknutí Face The Whisper, metalcoroví Sights, aj All Against Nothing v novej zostave. Minuloročný singel Connections od Landless by mohol byť náznakom, že sa niečo chastá a novým albumom by neurazili ani Princes Knocked Out The Gardener, KWN!K, Defend Your Kingdom, Too Far From Home, Skywalker, Konflikt (album Armageddon má už dosť meškanie), alebo Zoči Voči, ktorí v minulom roku predstavili dva nové single. Po skladbe Nádej svitá aj na comebackový album Plus Mínus, žiaľ už asi bez Doda, ktorý s nimi v piatok odohrá posledný koncert.

You may also like...