Report: Crossfaith – Plymouth 20. 3. 2016

Plymouth – prístavné mesto na juhu Anglicka, ktorého históriu okrem iných tvorili aj Francis Drake a Arthur Conan Doyle. V jeden nedeľný večer sa ju pokúsila prepísať partia Japoncov a odpáliť tu show, akú tu už dlho nezažili. Crossfaith – elektrocorová banda z Osaky si toto miesto vybrala ako jednu zo zastávok svojho európskeho turné. Pred klubom The Hub sa tiahla nekonečná fronta čakajúcich fanúšikov. Kým som sa dostal dnu, prvá kapela už začala hrať.

Counting Days je metalcorová úderka z okolia Londýna, ktorá v minulom roku predstavila skvelý debutový album Liberated Sounds. Práve z neho pochádzala väčšina odohraných skladieb. Zvuk bol naozaj namakaný a po počiatočnom okúňaní sa ľudia v publiku odviazali a rozbehli sa prvé mosh pity. Kapela predviedla show plnú energie a rozlúčila sa peckou Sands Of Time, ktorú prvý krát predstavili na svojom EP The War Of The Wolf.

Po krátkej výmene aparatúry pódium preberajú The One Hundred. Táto londýnska formácia zatiaľ u nás nie je veľmi známa, v Británii si však už získala mnoho fanúšikov, najmä svojim originálnym štýlom a životaplnými vystúpeniami. Vo svojej tvorbe kombinujú metal s hip hopom a elektronikou. Lepšiu predkapelu si Crossfaith asi vybrať ani nemohli. Popri skladbách z ich debutového EP Subculture zazneli aj dva nové songy Monster a One Dream. Dúfam, že nového albumu sa dočkáme čoskoro.

Dostávame sa k hlavným hviezdam večera. Za búrlivého potlesku zúčastnených a blýskania svetiel reflektorov na pódium vybehli Crossfaith. Bez dlhých úvodov spustili prvú dvojicu skladieb z nového albumu Xeno. V naplnenom klube to vrie a circle pit vpredu sa stále zväčšuje. Napriek faktu, že je nedeľa sa ľudia bavia, skáču a spievajú refrény s Kenom. Niekde v polovici setu zaznie nový sigel Wildfire, ku ktorému nedávno predstavili klip, v ktorom hosťoval Benji zo Skindred. Klub sa doslova otriasal v základoch, najmä kvôli drevenej podlahe statočne odolávajúcej mase zabávajúcich sa fanúšikov. Naštastie to vydržala. Po poslednej skladbe si publikum vyžiadalo prídavok a tak mu kapela vyhovela. Najprv spustil svoju sólo drum show ich bubeník Tatsuya. Pamätám si ho z koncertu pred pár rokmi, kedy supportovali BMTH. Rovnako ako vtedy aj tu zožal obrovský aplauz. Prichádza zvyšok súboru a pridáva cover skladby Omen od The Prodigy a Monolith. Perfektný záver perfektného večera.

You may also like...