Retfish odohrajú svoj posledný koncert v piatok 8. marca

Košice, 4.3.2019 – Košická kapela Retfish ukončí svoju púť na hudobnej scéne po takmer 14tich rokoch. Stane sa tak v piatok 8. Marca 2019 v priestoroch Košického Collosseum Clubu.
Toto rozhodnutie sa síce nerodilo ľahko, no dalo sa očakávať. V poslednom období kapela nebola aktívna tak, ako sme boli zvyknutí. Tiež tomu prispel fakt, že jeden z členov na dlhšiu dobu opúšťa Slovensko.
„Ťažko sa to hodnotí, či uzatvára. Za tých „nedožitých“ 14 rokov sme toho zažili naozaj veľmi veľa. Nedá sa vypichnúť jedna, či dve veci, ktoré by nejak prevyšovali iné. Hrali sme pred 1000 ľudmi, hrali sme doslova pred nikým, hrali sme doma, na ostrovoch, na Balkáne, v susedstve. Veď sme odohrali stovky koncertov. Máme priateľov doslova po celej Európe a to je na tom asi to najúžasnejšie. Svedčí o tom aj fakt, že na koncert nás prídu pozrieť naši vynikajúci priatelia a členovia už neexistujúcej kapely Stillbust. A práve na prvom EU turné s nimi by sme sa asi všetci členovia zhodli ako na prelomovej udalosti. Zasa najzásadnejší album, ktorý nám najviac pomohol bolo EP z roku 2013. To nám otvorilo asi najviac dverí.“ zhodnotil históriu kapely gitarista a spevák Martin.
A komu by kapela chcela poďakovať? „Opäť ťažká otázka. Bude to znieť ako brutálne klišé, no je to fakt – každému kto si kedy vypočul našu skladbu, prišiel na koncert, pozrel si klip, proste podporil kapelu akýmkoľvek spôsobom. Napríklad aj ľudom, ktorí nám pomáhali s nahrávkami či albumami v štúdiách, ktorí nás odviezli na koncert, jazdili snami turné, kapelám a ľudom, ktorí nás zavolali na koncerty či ich pre nás zorganizovali a samozrejme každému, kto s nami pil a bavil sa na týchto akciách. Za ten čas ruku k RFku (ako sme sa my a naši kamaráti interne zvykli nazývať) priložilo neskutočné množstvo ľudí. Ľudí, ktorí často krát obetovali nielen svoj čas v prospech Retfish. Ďakujeme každému jednému z vás.“
Na poslednom koncerte im spoločnosť budú robiť spriatelené kapely Jet8 z Prahy a Stepaside z Humenného. Obe kapely v podstate symbolizujú fázy Retfish. Jet8 sa viažu k obdobiu Retarded Fish, k starším albumom a prvému EPčku či rozšíreniu kapely na 4och členov. Naopak, Stepaside sú kapela, ktorá sprevádzala Retfish ich posledné roky a spoločne si aj odkrútili jedno EU turné.
Koncert začína o 19:00 a vstup bude 4 EUR. Príďte si zaspomínať a posledný krát zahulákať s Retfish.

Facebook event: https://www.facebook.com/events/2255232507861136/

Retfish – Every Rope Has An End

Retfish – Don’t Give Up

You may also like...