The Paranoid opúšťa spevák Igor Belaj

Po desiatich rokoch, stovkách odohratých koncertov a štyroch vydaných albumoch opúšťa The Paranoid spevák a jeden zo zakladajúcich členov Igor Belaj. Oficiálne vyhlásenie, ktoré kapela zverejnila prostredníctvom svojho fb nájdete nižšie.
Posledné koncerty kde môžete vidieť The Paranoid s Igorom za mikrofónom odohrajú 29. septembra v Rimavskej Sobote a 7. októbra v Plzni.

Čavte, tu Igor. Asi v tomto momente všetkých riadne zaskočím, ale chcem vám oznámiť niečo, čo ma trápi a zožiera už dlhšiu dobu.
Opúšťam svoje pôsobenie v kapele The Paranoid. Rozhodol som sa tak preto, lebo ma už ďalej nerobí táto činnosť šťastným. Ocitol som sa vo fáze svojho života, kedy som si začal uvedomovať ako veľmi sa naháňam, aby som niečo dokázal, aby som uspokojil potreby fanúšikov, potreby normálne fungujúcej kapely, potreby iných. Napriek mojej snahe už dlhšiu dobu sa mi to nedarí tak, ako predtým. Ale môj život nebude len o neustálom naháňaní sa. Aj ja mám svoje potreby a svoj svet, ktorý jednoducho nestíham a stíhať chcem. Začal som sa konečne viac pozerať aj na seba a prestal dookola riešiť šťastie iných. Každý sme tvorcom nášho vlastného šťastia a záleží len na nás, čo je pre nás šťastie a čo nie. Možno mi mnohí z vás v dobrom závideli kde som, čo robím a čo sme s kapelou dosiahli, ale verte mi, aj ja som v dobrom závidel mnohým z vás niečo úplne iné, čo zase postrádal môj život. Som odlišný od väčšiny ľudí a už dlho si neužívam to, čo mi predtým život s kapelou prinášal. Nebaví ma akási sláva, bavila ma iba hudba sama o sebe, bavilo ma písať texty a piesne, bavili ma momenty na pódiu, kedy som si pred spievajúcim davom uvedomil ako veľmi dokáže naša hudba a moje texty pomôcť ľuďom, ako ich dokáže motivovať. Hudba a texty tu zostávajú aj po mne a budete ich určite počuť ešte veľakrát naživo alebo na vlastné uši.
Je mi veľmi ľúto, ak som vám týmto rozhodnutím zlomil srdce, ale aj moje srdce je zlomené a ja ho jednoducho chcem poskladať a chcem ho v tomto okamihu života venovať svojej rodine a blízkym ľuďom, ktorí oň dosť dlhú dobu prichádzali. Ďakujem celej kapele za tak úžasnú jazdu, za toľko skúsenosti, úspechov a pokorených cieľov, sú to skvelí hudobníci a je mi cťou, že som s nimi mohol plávať na jednej lodi tak dlhú dobu, v podstate od mojej puberty. Ciele som svedomite napĺňal pekne jeden po druhom a do kapely a tvorby som dával všetko, vždy to pre mňa bola priorita číslo 1, ale bohužiaľ to už tak nie je. Z celého srdca chalanom prajem aby našli skvelého speváka, ktorý nastúpi na loď, ktorou ja už dlhšie neplávam. Je mi jasné, že táto situácia nie je ľahká, ale ako ich poznám, určíte sa rozhodnú správne a tak, aby dali znovu dokopy rodinu menom The Paranoid. Ďakujem všetkým fanúšikom, ktorí nás dostali tam, kde sme dnes, veľmi si vážim vašu dlhoročnú podporu a vieru v nás. Prepáčte, ak som vás sklamal, ale verím, že zostanete stáť pri kapele a pomôžete jej prekonávať ťažšie obdobie a ďalšie ciele už bezo mňa. Som si istý, že to všetko bude lepšie. Všetky piesne, na ktorých som sa spoluautorsky podieľal vám zostávajú a verím, že ešte veľakrát ich budete počuť na koncertoch a festivaloch. Vždy som si za nimi stál a vždy aj budem. Na našu tvorbu a albumy som patrične hrdý, vždy boli dokonalým odrazom pocitov a emócií, ktoré som v danom okamihu v sebe nosil, to iste platí aj o zvyšku kapely. Prosím, nesúďte ma, nečakám, že to pochopíte, ale budem rád, ak ma ako slobodného človeka necháte ísť smerom, ktorý som si sám vybral. Kapela The Paranoid navždy zostane v mojom srdci, pretože som na nej tvrdo makal, vždy som v nás 100%-tne veril a teraz jej úprimne prajem, aby našli ďalšie srdce, ktoré svojim tepom a novou tvorbou rozprúdi krv v žilách všetkých vás. Posledné koncerty, ktoré s kapelou odohrám budú 29.9.2017 v RIMAVSKEJ SOBOTE na jarmoku a 7.10.2017 v PLZNI na Pilsner Feste.
Na záver vám napíšem úryvky z mojich textov a týmto sa s vami rozlúčim. Nevylučujem, že ma ešte niekedy budete môcť počuť spievať, ale momentálne potrebujem zmeniť smer. Postupne začínam pracovať na svojej prvej knihe, ktorá bola vždy mojim tajným snom a v ktorej úprimne popíšem veľa svojich pocitov. Možno sa k niekomu z vás dostane keď bude dokončená. Majte sa skvele, zdvihnite hlavu hore, verte si v každej životnej situácii, šírte lásku a mier, nedajte sa manipulovať a rozhodujte sa tak, aby ste sa za to v budúcnosti nemuseli hanbiť a nedávajte priestor extrémizmu a fašizmu. Som rád, že dlhú dobu sme mohli spievať a zdieľať názory na všetko spolu, teraz pre mňa nastal čas postaviť sa tvárou v tvár svojmu vlastnému osudu a úspešne mu čeliť.
Nastal čas neobzrieť sa späť, pohnúť sa ísť niekam preč, otáčam stranu v mysli s tebou, dosť bolo hriechov a vážnych viet, je to za mnou…
Radšej volím smrť na nohách pred životom na kolenách, pohnúť sa nebude ľahké ale je jasné že neotočím sa za tebou. Aj keď zostanem sám proti spomienkam niekedy je viac žiť bez obáv, že niekto dokáže zas zbúrať moju tvár a kto ju poskladá keď nie ja… ( skladba NEOTOČÍM SA )
Nečakám že pochopíš, sám pred sebou tlačím svoj vlastný kríž, ak zostať mám žiť na zemi, chcem svoje práva, nie byť súdený… ( skladba JE V NÁS VIAC )
To čo mám tu zanechám odchádzam niekam, kde v dušiach ľudí nie je strach, Tebe z diaľky zamávam netop sa v riekach keď túžiš vidieť oceán.
Niekde tam kam unáša ma vietor navždy odídem, niekde tam kde osud neodmietol moje volanie..
Blúdime a nikto z nás nevidí cieľ, modlíme sa až keď všetko stratíme, ak zomrieme tak do neba nik nepríde, tak kde sa nájdeme??? ( skladba NIEKDE TAM )

You may also like...